Adak Satış

  Adaklarınızı ve kurbanlıklarınızı kapınıza kadar ücretsiz getiriyoruz. Talep etmeniz durumunda adaklık koyun, koç, kuzu ve dana kesim hizmetinizi de istediğiniz adreste gerçekleştiriyoruz. Adaklık kesim işlemlerinde kasap ücreti almıyoruz. Firmamıza ait tüm hayvanlar periyotik aralıklarla sağlık kontrollerinden geçmektedir.

  Firmamız, hiçbir zaman aracı yada komisyoncu olmamıştır. Tüm adaklık ve kurbanlık hayvanlarımız kendi besi çiftliklerimizde beslenmektedir. Kesimlerimiz konusunda 20 yıllık tecrübeye sahip kasaplar tarafından tamamen İslami şartlara uygun olarak kesilmektedir. Dilerseniz, vekaletle adaklık ve kurban kesimi yaptırabilir, kesim anını canlı yayın ile izleyebilirisiniz. Adaklık ve kurban kesim hizmetini vekaleten yaptırabileceğiniz gibi, hayır kurumlarına veya ihtiyaç sahiplerine bağışlayabilirsiniz.
  Adak Satış

  Adak Satış

  Hızlı Hareket Ediyor Zaman Kaybetmiyoruz

  Adak  Kesimlerini Mümkün Olduğu En Hızlı Sürede Yapmaktayız. “Siz adak adıyorsunuz ve adağınızı gönlünüze göre sonuçlandırıyor huzurlu ve mutlu olmanızı sağlıyoruz” “Kurban kesmek istiyorsunuz ve bir kuruma bağışlamak istiyorsunuz, hiç farketmez haftanın 7 günü bize ulaşmanız yeterli…” “Çocuğunuz oldu aileye yeni bir birey daha katıldı… Akika Kurbanı kesmek gerek diye düşündünüz… Haliyle olması gereken de bu… bize ulaşmanız yeterli kurbanınızı kesme yetkisi veriyorsunuz ve kurbanınız adınıza kesiliyor ve evinize veya isteğiniz herhangi bir yere teslim ediyoruz” Adak Satış 0554 434 72 72

  Adak Satış

  Temizlik Ve Kalite

  Adak Seçimlerinizde Seçtiğiniz Adak Cinsi Neyse En Güvenilir Bir Şekilde ve Titizlikle Kesimi Yapılıp Size teslim Edilir Talebiniz Doğrultusunda Dağıtımınıda Yapmaktayız. Adak Satış 0505 122 94 94

  Kuşadası Adak

  Görüntülü Adak Kesimi

  Adak ve Kurbanlarınızı Kesimi veya Dağıtımlarını Dilediğiniz Taktirde Adağınıza Ait Resimler veya Video Görüntülerini Paylaşmaktayız Güvenilirlik Esasımızdır. Hakkaniyet ve Samimiyet Olmazsa Olmazımızdır

  Akika Kurbanı

  Yeni doğan çocuğun başındaki ana tüyüne “akika” denir. Böyle bir çocuk ihsan ettiği için Yüce Allah’a şükür olmak üzere kesilen kubana da “akika” adı verilmiştir. Bu günümüzde en çok ihmal edilen sünnetler arasındadır. Bunu ihya etmeye çalışmak oldukça önemlidir. Akika kurbanı, çocuğun doğduğu günden buluğ çağına kadar kesilebilir. Fakat yedinci günde kesilmesi daha efdaldir. Yedinci günde de adının konması uygundur. Kurban olmaya elverişli her hayvan akikaya da elverişlidir. Akika’nın etinden kesen yiyebilir. Ancak bir kısmının dağıtılması güzel bir davranıştır. Burada şunu belirtmekte fayda görüyoruz: Biz müslümanlar olarak böylesine güzel, İslâm’ın özüne uygun adet ve gelenekleri yaşatmazsak, yerini mutlaka batı kökenli merasimler alacaktır. Bu gibi güzel sünnetleri ihyaya çalışmayan veya ihya etmeyen müslümanın, batıyı taklit etmeye çalışanlara kızması yersiz görünüyor. Bu çeşit merasim ve âdetler sosyal birer ihtiyaçtır. Öyleyse müslüman olarak bu kültür hazinemize öncelikle biz sahip çıkmalı, yaşatmalı ve çevremize örnek olmalıyız.

  Kaç Türlü Adak Vardır
  Adak iki türlüdür:
  1) Mutlak adak: Allahü teâlâ için bir sene oruç tutacağım demek gibi. Düşünmeden, söz arasında dilinden çıkmış olsa da yerine getirmek vâcibtir.
  2) Şarta bağlı adak. Hastam iyi olursa Allah için şu kadar sadaka vermek, sevâbını meselâ Seyyid AhmedBedevî hazretlerine bağışlamak nezrim, adağım olsun demek gibi. Hasta iyi oldukdan sonra bunları yapmak lâzım olur. Adağı yerine getirmek vâcibdir. Bâzı âlimler farzdır, dedi.

  Adak Satış Nerelerde Yapılır
  Adak Satış Yapan Yerler

  Adak Dağıtımı Hakkında

  • Adak ve Akika Kurbanı kefaret hizmetleri ile siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz.
   Kurban bağışlarınızı vakıflar bölge müdürlüklerine (aşevlerine) yurt’lara yapabilirsiniz
  • Kuran kurslarına
  • Yetimhanelere
  • Bakım ve Huzur evlerine
  • Kızılay veya Devlet Kurumlarına
  • Sizin İstediğiniz Ve Dilediğiniz Şekilde Adağınızı Dağıtabiliriz

  Adak Nedir

  Bir kimsenin dinen yükümlü olmadığı halde ibadet cinsinden bir şeyi kendisi için vacip kılmasını ifade eder. Diğer bir deyişle “kişinin sorumlu olmadığı halde farz veya vacip cinsinden bir ibadeti yapacağına dair Allah Teâla’ya söz vererek o ibadeti kendisine borç kılması”dır
  Kur’an-ı Kerim’de, verilen sözde durulması, ahde ve akitlere bağlı kalınması (Mâide, 5/1; İsrâ, 17/34), Allah’a verilen sözün tutulması (Nahl, 16/91) emredilir ve yapılan adakların yerine getirilmesi istenir. Ayrıca kişinin yaptığı adağa uygun davranması iyi kulların vasıfları arasında sayılır (İnsân, 76/7).

  Adak ve Kurban Arasındaki Fark

  Adakla Adak kurbanı arasındaki Farklar ve Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?
  1- Adakla adak kurbanı ayrıdır. (Hastam iyi olursa, Allah rızası için bir horoz kesip etini fakire tasadduk edeceğim) diyen, horozu keser ve etini bir fakire verir. Fakire tasadduk edeceğim demese de, adak edilen şey, fakirlere verileceği için sahih olur. (Horoz kesmek nezrim olsun) dese de adak sahih olur. Kurbanlık hayvanlar deve, sığır ve davardır. Bu hayvanlardan başkası kurban olarak adanmaz. Bunun için horozdan kurban adamak caiz değildir.
  2- Fakir olsun, zengin olsun, adak eden, adak edilerek kesilen hayvanın etinden yiyemez ve zekât alması caiz olmayanlara yediremez. Ana babasına, evlatlarına, karı koca birbirine, fakir olsalar da yediremezler. Yerse veya bunlara yedirirse, yenilen etin kıymetini, fakirlere sadaka verir.
  3- Adak kurbanını bayramdan önce kesen, daha sonra kurban dediği için Kurban bayramında kesileceğini öğrense, Kurban bayramında tekrar kesmesi gerektiği için, şimdi kestiği hayvanın etinden, adak olmadığı için yiyebilir. Adak hayvanının etini bir fakire verdikten sonra; fakir, bu etten zenginlere ve adak sahibine verebilir, çünkü mal kendisinindir. İstediğine verebilir.

  Adak ve Kurban Arasındaki Fark

  4- (Şu işim olursa, bir hayvan keseceğim) diye adakta bulunup, sonra adadığı hayvanın cinsini hatırlayamayan koyun keser. Adakta âdete bakılır. Adaklık hayvan dendi mi, genelde koyun anlaşılır. Hangi zaman keseceğini hatırlamayan kimse de, ihtiyaten Kurban bayramında keser.
  5- Kurban mı, adak mı dediğini unutan, Kurban bayramında keser. Halk arasında teamül olan, kurban demektir. Adak demiş olsa bile, adağın Kurban bayramında kesilmesinde mahzur (sakınca) olmaz.
  6- Koç adayanın, illa koç kesmesi şart değildir. Koyun, keçi, inek de kesebilir; ama inek adayan, bir koç kesemez. Yedi koç kesebilir. İki üç kişi, bir koçu adasa, sahih olmaz. Kurban da olsa, adak da olsa, bir koçu ancak bir kişi kesebilir. Bir yaşını doldurmuş iki küçük kuzu adayan, ikisinin değerinde büyük bir koç kesemez. İki hayvan kesmesi gerekir. Koyun adayan, bunun yerine keçi kesebilir.

  Adak ve Kurban Arasındaki Fark

  7- Kurban adayan, bayramın ilk üç günü içinde keser. Bundan sonraya kalırsa, mevcutsa, diri olarak sadaka verir. Adak olan kurban kusurlu olursa, zengin de, fakir de onu keser. Adak ölürse, başka almaları gerekmez.
  8- Şükür niyetiyle, (Hastalıktan kurtulan babam için bir kurban keseyim) demek adak olur.
  9- Zengin, (Hastam iyi olursa, bir koç keseceğim) diye bir adakta bulunsa, hastası iyileşse ama fakirleşip adağını kesemese, maddi durumu düzelene kadar adağını geciktirmesi caiz olur.
  10- Horozdan kurban olmayacağını bilmeden, (Horoz kurban edeceğim) diye adakta bulunan kimsenin, adağını yerine getirmesi lazımdır. Horoz kurban olmazsa da, eti sadaka olarak veya diri olarak fakire verilir.

  Adak kurbanı ne zaman kesilmelidir?


  Bir şarta bağlı olarak kurban kesmeyi adayan kişi, şart gerçekleşmesi halinde adağını ilk fırsatta yerine getirmelidir. Şarta bağlı olmayan adaklar ise herhangi bir vakitte yerine getirilebilir (İbn Âbidîn, Reddü’l-muhtâr, IX, 481). Ancak uygun olanı, ilk fırsatta yerine getirilmesidir.