Güzelçamlı Adak

  Güzelçamlı Adak Gsm

  0505 122 94 94

  Güzelçamlı Adak WhatsApp

  0505 122 94 94
  Güzelçamlı Adak olarak Güzelçamlının tüm semt ve mahallelere Kurbanlık ve Adaklıklarınızı kapınıza kadar ücretsiz getiriyoruz. Talep etmeniz durumunda adaklık koyun, koç, kuzu ve dana kesim hizmetinizi de istediğiniz adreste gerçekleştiriyoruz. Adaklık kesim işlemlerinde kasap ücreti almıyoruz. Firmamıza ait tüm hayvanlar periyotik aralıklarla sağlık kontrollerinden geçmektedir.

  Tüm adaklık ve kurbanlık hayvanlarımız kendi besi çiftliklerimizde beslenmektedir. Kesimlerimiz konusunda 20 yıllık tecrübeye sahip kasaplar tarafından tamamen İslami şartlara uygun olarak kesilmektedir. Dilerseniz, vekaletle adaklık ve kurban kesimi yaptırabilir, kesim anını canlı yayın ile izleyebilirisiniz. Adaklık ve kurban kesim hizmetini vekaleten yaptırabileceğiniz gibi, hayır kurumlarına veya ihtiyaç sahiplerine bağışlayabilirsiniz.
  Adak Satış

  Adak Nedir

  Bir kimsenin dinen yükümlü olmadığı halde ibadet cinsinden bir şeyi kendisi için vacip kılmasını ifade eder. Diğer bir deyişle “kişinin sorumlu olmadığı halde farz veya vacip cinsinden bir ibadeti yapacağına dair Allah Teâla’ya söz vererek o ibadeti kendisine borç kılması”dır
  Kur’an-ı Kerim’de, verilen sözde durulması, ahde ve akitlere bağlı kalınması (Mâide, 5/1; İsrâ, 17/34), Allah’a verilen sözün tutulması (Nahl, 16/91) emredilir ve yapılan adakların yerine getirilmesi istenir. Ayrıca kişinin yaptığı adağa uygun davranması iyi kulların vasıfları arasında sayılır (İnsân, 76/7).

  Kurban Nedir

  Sözlükte “yaklaşmak, Allah’a yakınlık sağlamaya vesile olan şey” anlamına gelen kurban, dinî bir terim olarak, “ibadet maksadıyla belirli bir vakitte belirli şartları taşıyan hayvanı usulünce boğazlamak, ya da bu şekilde boğazlanan hayvan” demektir.

  Kurban Nasıl Bir İbadettir

  Kurban gerek fert gerekse toplum açısından çeşitli yararlar taşıyan malî bir ibadettir. Kişi kurban kesmekle Allah’ın emrine boyun eğmiş ve kulluk bilincini koruduğunu canlı bir biçimde ortaya koymuş olur.

  Neden Kurban Keseriz

  Müminler her kurban kesiminde Hz. İbrâhim ile oğlu İsmâil’in Cenâb-ı Hakk’ın buyruğuna mutlak itaat konusunda verdikleri başarılı sınavın hâtırasını tazelemiş ve kendilerinin de benzeri bir itaate hazır olduğunu simgesel davranışla göstermiş olmaktadır. Kurban toplumda kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu canlı tutar.