Başta Aydın,tüm semt ve mahallelere kurbanlık ve adaklıklarınızı kapınıza kadar ücretsiz getiriyoruz. Talep etmeniz durumunda adaklık koyun, koç, kuzu ve dana kesim hizmetinizi de istediğiniz adreste gerçekleştiriyoruz. Adaklık kesim işlemlerinde kasap ücreti almıyoruz. Firmamıza ait tüm hayvanlar periyotik aralıklarla sağlık kontrollerinden geçmektedir.

Firmamız, hiçbir zaman aracı yada komisyoncu olmamıştır. Tüm adaklık ve kurbanlık hayvanlarımız kendi besi çiftliklerimizde beslenmektedir. Kesimlerimiz konusunda 20 yıllık tecrübeye sahip kasaplar tarafından tamamen İslami şartlara uygun olarak kesilmektedir. Dilerseniz, vekaletle adaklık ve kurban kesimi yaptırabilir, kesim anını canlı yayın ile izleyebilirisiniz. Adaklık ve kurban kesim hizmetini vekaleten yaptırabileceğiniz gibi, hayır kurumlarına veya ihtiyaç sahiplerine bağışlayabilirsiniz.
Hakkımızda Adak bir duanin, istegin gerçeklesmesi ve bunlar icin Allahü Tealayi razi etmek amaciyla, Allahü Tealanin rizasini celb edebilmek amaciyla namaz, oruc, kurban gibi ibadet olan birseyi yapmak üzere söz vermesidir. Arapcada karsiligi nezr olan ADAK aslinda farz yada vacib olmayan bir ibadetin kendi istegi ile Allah (c.c.)’in rizasi icin kendi kendisine vacib kilinmasidir. Zira adak adandigi andan itibaren artik adak adayan kisi icin vacib duruma geçer. Bu durum Kurani Kerimde ve Hadislerde su sekilde ifade edilmektedir: ..”Hac suresi yirmi dokuzuncu ayet-i kerimesinde mealen; “Adaklarini yerine getirsinler.” buyrulmustur. Peygamber efendimiz buyurdu ki: “Kim taat (ibadet) olan bir seyi nezr ederse (adarsa) onu yapsin. Günah olan bir seyi nezr ederse onu yapmasin.”… iste bu hadis ve ayetler altinda islam alimleri ittifak ile adagi yerine getirmenin vacib oldugunu hatta bazi islam alimleri ise farz oldugunu belirtmislerdir.Adak adanan seyin vacib veya farz olan bir ibadete benzemesi ve basli basina bir ibadet olmasi lazimdir. Mesela; Abdest almak adak yapilmaz. Çünkü abdest basli basina bir ibadet olmayip, basli basina ibadet olan namazin sartidir. Adak olarak adanan sey haram yani günah olmamalidir. Mesela; filan kimseyi öldürmek, Allah için adagim olsun deyince, öldürmeyip, yemin keffareti verir. Yapilmasi kendine farz olan bir sey de adak olarak adanamaz. Adak edilen seyin, adayan kimsenin mülkü olmasi ve baskasinin mali olmamasi gerekmektedir.

BUNLARADA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

  1. Hakkımızda Hepsi Adak Sayfasıdır
  2. Hakkımızda Sayfasını İncelemektesiniz
  3. Hakkımızda Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz